02188638253 info@telirco.com

جهت دریافت مشاوره و دموی رایگان محصولات تلیرکو،کلیک کنید!

نحوه فعالسازی رمز دوم یکبارمصرف | رمز پویا (OTP)

رمز دوم پویا

 

رمز دوم یک‌بارمصرف چیست؟

OTP مخفف عبارت One Time Password، قبلا هم در انواع کاربرد کدهای دستوری USSD گفته بودیم که یکی از کاربردهای آن فعالسازی رمز یکبارمصرف است. این روزها دغدغه‌ای دیگر کنار تمام دغدغه‌ها، چه برای افراد عادی و مصرف‌کنندگان و چه برای صاحبان کسب‌وکارها مخصوصا آن‌هایی که از طریق پرداخت آنلاین،محصولات و خدمات خود را به فروش می‌رسانند شکل گرفته است.

چطور حساب‌های مختلف بانکی را با روش‌های مختلف و شاید پیچیده فعالسازی رمز دوم یک‌بارمصرف، مدیریت کنند. رمز دومی که استفاده از آن گاهی به سرعت عمل بالا هم نیاز دارد؛ چراکه زیر 60 ثانیه فرصت دارید تا از آن رمز، قبل از تغییر استفاده کنید. چالش بزرگتر این‌که خیلی از افراد مسن شاید نتوانند خود را با این شرایط جدید وفق دهند و خواه ناخواه میزان تراکنش‌های آنها که خود یک دسته بزرگ از مصرف‌کنندگان هستند کاهش می یابد.

رمز دوم یکبارمصرف

بانک مرکزی هدف از اجرای طرح رمز یک‌بارمصرف پویا را جلوگیری از سهولت دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اعلام کرده که به دو روش پیامک و استفاده از اپیلیکیشن‌های موبایل و USSD قابل استفاده است.

 

در این پست به بررسی این موضوع از دیدگاه سایت‌های مختلف می‌پردازیم و نحوه فعالسازی رمز دوم یکبارمصرف بانک‌ها را مطرح می‌کنیم.

 

وبسایت imarkeor درمورد رمز دوم یکبارمصرف به طول مفصل و جامع، مطالبی را گرداوری و تدوین کرده است که پاسخ اکثر سوالات شما در این زمینه را به طور شفاف می‌دهد.

با مطرح کردن روش‌های فعالسازی رمزدوم یکبارمصرف که در زیر آمده، چالش‌ها و تجربیات کاربران را بیان کرده‌است.

۱) ارسال پیامک

در این روش زمانی که از اینترنت‌بانک برای تراکنش آنلاین استفاده می‌کنید، می‌توانید با کلیک بر روی یک گزینه از سامانه بخواهید رمز دوم یکبار مصرف را برایتان پیامک کند.

۲) اپلیکیشن موبایل

اغلب بانک‌ها سراغ اپلیکیشن‌های موبایلی رفته‌اند. بعضی همان اپلیکیشن موبایل‌بانک را برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف در نظر گرفته‌اند و بعضی دیگر اپلیکیشن جداگانه‌ای به عنوان رمزساز ارائه کرده‌اند. در این روش شما برای خرید‌های اینترنتی یا تراکنش‌های آنلاین می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایل‌بانک یا رمزساز، رمز دوم یکبار مصرف دریافت کنید.

۳) کد USSD

با ثبت شماره تلفن همراهتان و اعلام یک رمز برای سیستم USSD، می‌توانید هر موقع خواستید با مراجعه به سامانه‌های ستاره مربعی بانک‌ها برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف اقدام کنید.

اما سایت زومیت و پلازا با تمرکز بیشتری، روش فعالسازی تک تک بانکها را با تصویر مطرح کرده اند و مثل وبسایت قبل کار ارزشمندی‌است.

 

رمز دوم یک بار مصرف

بطور کل، هر تغییری در عادات مردم کار بسیار سنگین، پرهزینه و نیازمند آموزش و آماده‌سازی زیرساخت‌ها می‌باشد و همیشه با تعدادی منتقد روبروست. امیدواریم این تصمیم و این همه دردسر واقعا به مردم کمک کند و امنیت پرداخت‌های آنلاین را به همراه بیاورد.

 

 

call center – هر آنچه در مورد مرکز تماس لازم است بدانید! (راهنمای جامع)

call center – هر آنچه در مورد مرکز تماس لازم است بدانید! (راهنمای جامع)

مرکز تماس که به کال­ سنتر هم معروف است، برای برقراری ارتباط شرکت­ ها و سایر موسسات با مشتریان بسیار نقش مهم و کارآمدی دارد. در واقع بسیاری از صاحبان کسب و کار پس از این که ایده‌ی اولیه خود را صیقل می‌دهند، در قدم‌های بعدی حتما مرکز تماس را در اولویت قرار می‌دهند.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

02188638253

دفتر مرکزی

تهران، خ کارگرشمالی، خ فرشی مقدم، پردیس شمالی دانشگاه تهران، ساختمان شماره دو، فضای شماره 208

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه:

9:00 الی 18:00

 

fa_IR