02188638253 info@telirco.com

جهت دریافت مشاوره و دموی رایگان محصولات تلیرکو،کلیک کنید!

کاهش هزینه های سازمان و افزایش بهره وری با IVR

IVR و بهره وری

کاهش هزینه‌های سازمان و افزایش بهره‌وری با IVR

 

 یکی از چالش‌های پیش روی سازمان‌ها در این روزها، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری است تا در این اوضاع بی ثبات اقتصادی حداقل بتوانند تا بهبود اوضاع بقا داشته باشند. هر زمان دست به کاهش هزینه ها می‌زنیم، کیفیت ارائه خدمات و محصولات کاهش می یابد. می خواهیم در مورد راهکاری صحبت کنیم که برای شرکت هایی که یکی از ارکان های اصلی طرح کسب و کار آن‌ها مدیریت ارتباط با مشتری است بسیار حائز اهمیت است. چطور مشتری را حفظ کنیم و همزمان با کاهش هزینه ها، کیفیت ارتباط با آنها را حفظ کنیم.

IVR چیست؟

مخفف عبارت Interactive Voice Response، یک سیستم خودکار پاسخ گویی تلفن می باشد که با فرد تماس گیرنده تعامل برقرار می کند.سیستم آی وی آر از تجهیزات تلفن، بانک های اطلاعاتی، برنامه های کاربردی تشکیل می‌شود. که از جمع‌آوری اطلاعاتی که به‌خواست IVR و توسط فرد تماس گیرنده وارد می‌شود و براساس آن IVR پاسخ مرتبط با آن را اجرا می کند. این پاسخ می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

انتقال تماس به فرد مرتبط یا واحد مرتبط

انتقال تماس به کانال دیگر جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل اطلاعات

که این اطلاعات توسط فرد تماس گیرنده و لمس یکی از کلیدها یا پیام صوتی صورت می گیرد.

 برخى از انواع کاربردهای IVR عبارتند از :

• نظام بانکی(تلفن بانک) و سیستمهاى پاسخگوى تلفنى بازار سهام

خدمات دریافت موجودی حساب، اطلاع از گردش های حساب، انتقال وجه، پرداخت قبض و … بخشی از قابلیت های تلفن بانک است.

• نظر سنجى هاى تلفنى

• مراکز تلفن و منشى هاى تلفنى

• سیستمهاى ثبت سفارش

• سیستم هاى اطلاع رسانى و…

تاثیر IVR بر کاهش هزینه های سازمانی:

امروزه تجهیز سیستم های تلفنی به IVR غیر از این که قابلیت های بسیاری را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد، تاثیر چشمگیری بر کاهش هزینه ها دارد. با استفاده از IVR مشتریان خیلی از کارهایشان را بدون نیاز به افراد دیگر و  مستقل از افراد می توانند به سادگی و به سرعت خواسته های خود را در هر زمان برآورده می سازند.همین امر خود در ظاهر نیاز به پرسنل را کاهش می دهد و هزینه استخدام نیروی انسانی را برای یک شرکت بطور چشمگیری کاهش داده و همزمان با ارائه خدمات بهتر و شایسته تر به مشتریان و حس استقلال و مدیریت بهتر زمان، رضایت بیشتری را برای مشتریان یک سازمان به ارمغان می آورد.

IVR چیست؟

 

بالا بودن هزینه خریداری و نگهداری تجهیزات از یک سو، و استخدام چند اپراتور از سوی دیگر، راه اندازی مرکز تماس درون-سازمانی را به گزینه‌ای تاریخ گذشته تبدیل کرده‌است.یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مرکز تماس، فرسودگی شغلی و در نتیجه نرخ بالای ریزش کارکنان است، که تاثیری منفی بر کیفیت عملکرد مرکز تماس دارد. اما چگونه؟ هر بار که یک نیروی باتجربه مجموعه را ترک می‌کند، زمان و انرژی زیادی باید صرف پیدا کردن یک نیروی جدید و آموزش او شود. و وجود اپراتورهای کم تجربه در مجموعه، باعث افزایش فشار کاری نیروهای باتجربه می‌شود. اتفاقی که در نهایت موجب استعفای نیروهای باتجربه می‌شود و این سیکل معیوب ادامه دارد.

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Articles

تازه‌ترین مقالات وبلاگ

شماره تماس

02188815266

دفتر مرکزی

تهران، خیابان طالقانی، خیابان ملک‌الشعرای بهار،پلاک14،طبقه 6، واحد 11

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه:

9:00 الی 18:00

 

fa_IR