02188638253 info@telirco.com

جهت دریافت مشاوره و دموی رایگان محصولات تلیرکو،کلیک کنید!

آیا عصر اطلاعات به پایان رسیده است؟

16-min

آیا عصر اطلاعات به پایان رسیده است؟

 

مقدمه

بسیاری از افراد معتقد هستند که “عصر اطلاعات” در جهان به پایان رسیده است و اکنون جامعه انسانی به “عصر تلفیق” وارد شده است. در این عصر، می‌بینیم که تکنولوژی‌های قدرتمندی با یکدیگر تلفیق شده‌اند و در اختیار انسان قرار گرفته‌اند. برای مثال به تکنولوژی‌هایی مثل حس گرها، شبکه ها، هوش مصنوعی، رباتیک، بلاک چین، تولید بافت‌های زنده، چاپ سه بعدی و واقعیت افزوده فکر کنید. در این عصر شاهد هستیم که تمام این تکنولوژی‌ها با یکدیگر تلفیق شده و دست به دست یکدیگر داده‌اند. بنابراین، طبیعی است اگر نتوانیم پیشبینی کنیم که سبب چه تغییرات گسترده‌ای خواهند شد!

عصر اطلاعات 1

در عصر تلفیق شاهد چه تغییراتی هستیم؟

این تکنولوژی‌ها، به هنگام ظهور، ابتدا کمی‌ طول می‌کشد تا جا بیفتند. اما پس از مدتی پیشرفت های چشم گیر می‌کنند و سبب تغییرات بزرگ می‌شوند. برای مثال، به گوشی های هوشمند و یا تکنولوژی رباتیک فکر کنید. نسل اولیه گوشی های هوشمند، چندان هم کارآمد نبودند اما امروزه زندگی بدون آنها غیرممکن است. نسل اول ربات ها نیز حتی نمی‌توانستند به راحتی قدم بردارند، اما اکنون کارهای فوق العاده ای از همین ربات ها بر می‌آید!

عصر اطلاعات 2

به یک مثال دیگر از تلفیق انواع تکنولوژی‌ها در این عصر توجه کنید: همین گوشی موبایل که امروزه در دست ما است، تشکیل شده از تکنولوژی های مجزایی است. مثلا تکنولوژی ضبط صدا، جی پی اس، عکاسی و فیلم برداری، و … . می‌بینیم که تمام این تکنولوژی ها امروزه همگی با هم تلفیق شده اند و در یک دستگاه صد گرمی‌ در اختیار ما قرار گرفته اند.

حال بیایید به مثالی از همگانی شدن این تکنولوژی‌ها در این عصر توجه کنیم: تا سال 2017 تنها 3/8 میلیارد نفر در دنیا به اینترنت دسترسی داشتند. در حالی که اکنون با پایان عصر اطلاعات و ورود به عصر تلفیق، پیش بینی می‌شود که تا سال 2022 تمام افراد جهان به اینترنت دسترسی داشته باشند.

 

آینده عصر تلفیق به چه صورت پیش بینی می‌شود؟

ترکیب تمام این رشد و پیشرفت‌های قدرتمند در این عصر تلفیق، باعث می‌شود که تغییرات غیر قابل باوری را در جهان پیشبینی کنیم. آیا باور می‌کنید اگر بگوییم که تا چند سال دیگر احتمال در جهان دیگر نیازی به آموزش های آکادمیک نخواهد بود؟ چرا گه با تکنولوژی واقعیت افزوده، هر کسی در هر آن می‌تواند هر اطلاعاتی که بخواهد را کسب کند. انسان می‌تواند با استفاده از این تکنولوژی، هر کاری را یاد بگیرد. حتی کارهای پیچیده ای مثل جراحی!

عصر اطلاعات 3

اگر این موضوع برای تان غیر قابل باور است، اجازه دهید که اتفاق شگفت انگیزی را برای شما شرح دهیم:

چند ماه پیش در یک مسابقه شطرنج، هوش مصنوعی گوگل توانست در طول 8 ساعت بدون هیچ آموزشی از سمت انسان ها، توانست شطرنج را یاد بگیرد و بزرگترین قهرمانان جهان را در این کار شکست بدهد. بنابراین، تعجب نخواهید کرد اگر به شما بگوییم که شرکت های بزرگی چون گوگل، تسلا و … اعلام کردند که دیگر برای هیچ شغلی، مدرک تحصیلی را ضروری نخواهند دانست.

به نظر می‌رسد که صحیح است اگر بگوییم که جهان پا به عصر جدیدی گذاشته است. عصر تلفیق! و قطعا زمان آن رسیده است که از خود بپرسیم که سیستم آموزشی ما چقدر آماده چنین تغییر بزرگ و فراگیری است.

تلیرکو یک شرکت دانش‌بنیان است. محصولات تلیرکو به کسب وکارها راهکارهایی جهت مدیریت بهتر ارائه می‌دهد.  تیم تلیرکو آماده پاسخگویی به سوالات شماست. برای هر یک از خدمات ومحصولات ما می‌توانید از متخصصان ما به‌صورت کاملا رایگان مشاوره بگیرید. جهت دریافت مشاوره رایگان و دموی رایگان محصولات،کافی است فرم مربوطه را تکمیل نمایید. همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

منبع

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

02188638253

دفتر مرکزی

تهران، خ کارگرشمالی، خ فرشی مقدم، پردیس شمالی دانشگاه تهران، ساختمان شماره دو، فضای شماره 208

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه:

9:00 الی 18:00

 

fa_IR